Bal Charytatywny

W 2005 roku wśród członków Stowarzyszenia zrodził się pomysł wspierania rozwoju edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez fundowanie stypendiów najzdolniejszym uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum. Potrzebne środki postanowiono zdobyć organizując wspólnie z Burmistrzem Miasta Bal Charytatywny.

Pierwszy taki Bal odbył się 11 lutego 2006 roku.

W niezwykłych wnętrzach Sali Lustrzanej Pałacu w Jedlince zaproszeni goście bawili się do białego rana. Licytację obrazów oraz innych niezwykłych przedmiotów podarowanych przez ludzi dobrej woli osobiście prowadzili ubrani, jak przystało na wnętrza pałacowe, we fraki i cylindry Burmistrz i Prezes Stowarzyszenia. Dochód z licytacji przekroczył najśmielsze oczekiwaniaorganizatorów i wyniósł ponad 30 tys. zł. Dzięki pozyskanym środkom ponad dwudziestu najzdolniejszych uczniów mogło otrzymać comiesięczne stypendia.

Od tego czasu co roku w karnawale w Pałacu w Jedlince, dzięki gościnności jego właścicieli odbywa się Bal Charytatywny. Niezmiennie Burmistrz wraz z Prezesem prowadzą z wielką swadą i poczuciem humoru licytacje, które przynoszą dochód kilkudziesięciu tysięcy złotych w całości przeznaczony na stypendia dla uczniów osiągających szczególne wyniki w nauce, sporcie czy sztuce.

Wśród młodzieży jest wielka mobilizacja do osiągania coraz to lepszych wyników w nauce, ale również w sporcie i sztuce.

I oto chodziło pomysłodawcom i organizatorom Balu.