Historia powstania

Początki Stowarzyszenia

 

23 listopada 2003 roku w Centrum Kultury Stowarzyszenie Miłośników Jedliny-Zdroju i BetsafeKasyno uroczyście rozpoczęło swoją działalność. Zaprezentowano pokaz suit fotograficzno-muzycznych oraz przygotowano wystawę fotograficzną "Jedlina-Zdrój".
 
Stowarzyszenie Miłośników Jedliny-Zdroju zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym 27 sierpnia 2003 roku,
a 30 września 2003 roku odbyło się pierwsze Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Miłośników Jedliny-Zdroju, na którym dokonano wyboru władz Stowarzyszenia i omawiano kierunki działania.

Ustalono, że spotkania członków Stowarzyszenia odbywać się będą w pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.30 w Centrum Kultury, gdzie ma siedzibę Stowarzyszenie. W trakcie dyskusji na temat kierunków działania za najważniejsze uznano zgromadzenie materiałów o mieście i przygotowanie monografii dokumentującej historię Jedliny Zdroju, oznakowanie ulic i miejsc zabytkowych, organizację wydarzeń kulturalnych oraz podejmowanie działań zmierzających do integracji środowiska lokalnego.
 
Pierwszym wspólnym działaniem była akcja „Ratujmy kasztanowce”. Członkowie Stowarzyszenia wraz z całymi rodzinami zbierali i palili liście z ulicy Sienkiewicza.
 
Prezes Stowarzyszenia Romuald Wysocki i burmistrz Jedliny-Zdrój Leszek Orpel
Prezes Stowarzyszenia Romuald Wysocki i burmistrz Jedliny-Zdrój Leszek Orpel
II Uzdrowiskowe Wędrówki
Subskrybuj nasze wiadomości:
 Akceptuję regulamin.
Masz pytanie? Napisz do nas:
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hb.pl
tanie pokoje Wrocław - wesele Dzierżoniów - paliwa lubuskie - chłodnica wentylatorowa